Reklama

Reklama

Pleszew. Radni zdecydowali: restauracje i puby będą zwolnione z opłat za zezwolenie na sprzedaż napojów alkoholowych

Opublikowano: czw, 4 lut 2021 14:13
Autor:

Pleszew. Radni zdecydowali: restauracje i puby będą zwolnione z opłat za zezwolenie na sprzedaż napojów alkoholowych - Zdjęcie główne

Radni w Pleszewie podjęli uchwałę dotyczącą zwolnień z opłat za zezwolenie na sprzedaż napojów alkoholowych właścicieli pleszewskich pubów i restauracji

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Pleszewscy radni przegłosowali dziś - 4 lutego - uchwałę dotyczącą zwolnień z opłat za zezwolenie na sprzedaż napojów alkoholowych. W sumie dotyczyć to będzie 24 właścicieli pleszewskich pubów i restauracji.

Reklama

Pleszew. Zwolnienia z opłat dla przedsiębiorców

Przypomnijmy: rząd znowelizował niedawno ustawę o przeciwdziałaniu COVID-19, która dała samorządom nową możliwość - miasta i gminy mają prawo udzielić wsparcia właścicielom lokali gastronomicznych, które - z powodu panującej pandemii - pozostają zamknięte. Zgodnie z założeniami lokale gastronomiczne mogą być zwolniene z opłaty lub otrzymać zwrot jej części - za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych w 2021 roku.

Pleszew. Zwolnienia z opłat dla przedsiębiorców. Radni głosowali

Władze Pleszewa ogłosiły, że wprowadzą w życie wspomniane zwolnienia z opłat.

Dziś - 4 lutego - podczas nadzwyczajnej sesji rady - przegłosowano wspomnianą uchwałę. "Za" byli wszyscy uczestniczący w obradach - 19 osób.

Wspomniane zwolnienie z opłaty dotyczy z I raty.

- Uchwała dotyczy pierwszej wpłaty – niejako działa z mocą wsteczną. Ci którzy zapłacili będą mieli oddane pieniądze – o ile uchwałę zatwierdzi nadzór wojewody – mówił dziś burmistrz Arkadiusz Ptak.

Przyznawał bowiem, że uchwała z mocą od 1 stycznia – czyli de facto wstecz – budzi wątpliwości.

– Jeśli będzie jednak zakwestionowana, wówczas będzie druga uchwała – zwalniająca z drugiego kwartału. I efekt będzie taki sam – mówi Arkadiusz Ptak.

Pleszew. Zwolnienia z opłat dla przedsiębiorców. Będą monitować sytuację

Jak dodaje, sytuacja na rynku gastronomicznym ma być monitowana przez władze miasta.

– Później zdecydujemy, czy to zwolnienie rozszerzymy na kolejne podmioty – mówił burmistrz Pleszewa

W sumie wspomniana uchwała dotyczyć będzie 24 podmiotów. 

- Restauratorzy będą musieli tylko złożyć wniosek. Zresztą, z każdym komu przysługuje zwolnienie, UMiG będzie się kontaktował indywidualnie - zaznacza Arkadiusz Ptak.

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.